Yeni Cevap 

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
android tablet ile usb bluetooth kullanımı
davut naci kaya Çevrimdışı
Yeni Üye
*

Rep Puanı: 0
android tablet ile usb bluetooth kullanımı
Merhaba Arkadaşlar, Turan Arslangil hocamızın android programlama dersleri ile bu forumla tanıştım, çok faydalı bilgiler mevcut forumda. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Yıllarca basic ile çalıştıktan sonra java dilini öğrenmek için webden bulduğum kaynaklar eşliğinde android programlama derslerine de devam ediyorum.

Elimde android 4.03 yüklü bir tablet var ve bu tablete windows ortamında çalışan usb fare-klavye gibi hid aygıtları çalıştırabiliyorum. (otg kablo ile android OS.nin kendi özelliği) Ancak tablette bluetooth bulunmuyor. Burada aklıma şu geldi acaba usb porta taktığımız küçük usb bluetooth için basit bir program yazılarak tablete bluetooth özelliği eklenebilirmi.

Piyasada bu tip tabletlerden çok uygun bir fiyatlara satılıyor ama bluetooth özelliği bunlarda yok. Ya da bu durum android işletim sistemi ile mi çözülebilir. Android programlama konusunda yeterli bir bilgim olsa bu programı yazabilirim ama daha yeni başladım. Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim.

elektroinfo.blogspot.com
07-18-2012 15:38:01
Bu kullanıcının gönderdiği tüm mesajları bul Bu mesaji bir cevapta alıntı yap
HasaN Çevrimdışı
Moderator
Moderator

Rep Puanı: 29
RE: android tablet ile usb bluetooth kullanımı
bahsettiğin donglelar için driver bulunacağını sanmıyorum dolayısıyla pek kolay birşey olmayacak. güzel düşünmüşsün lakin zor. driverlar ubuntudan debian dan falan port edilebilir belki ama uğraşan olurmu bilmiyorum. bluetooth artık modası geçen bir teknoloji her yerde internet var internette de bulut var Smile
07-18-2012 17:50:16
davut naci kaya Çevrimdışı
Yeni Üye
*

Rep Puanı: 0
RE: android tablet ile usb bluetooth kullanımı
HasanA cevap icin tesekkurler. Android dersleri hele bir bitireyim bakalim, kendimi gelistireyim bir sonuca ulasirsam buradan paylasirim, iyi calismalar herkese.

elektroinfo.blogspot.com
07-18-2012 19:59:12
Yeni Cevap 

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi